info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

První pomoc s Energy

ZRANĚNÍ NEBO NÁHLÁ ZDRAVOTNÍ NEPŘÍJEMNOST NÁS MŮŽE ZASTIHNOUT DOMA, PŘI PRÁCI NA ZAHRADĚ, CHATĚ, ALE I PŘI CESTOVÁNÍ A NA DOVOLENÉ V ZAHRANIČÍ. PROTO BYCHOM MĚLI MÍT VŽDY PO RUCE VHODNĚ SESTAVENOU LÉKÁRNIČKU.

V domácnostech nejčastěji dochází ke zranění při práci s ostrými předměty, manipulaci s horkými nápoji a jídlem, při pádech a drobných pracích všeho druhu. Při pobytu mimo dosah lékařského ošetření je komplikací i náhlá nevolnost či infekční onemocnění. Dovolená s sebou přináší změnu podnebí, počasí, stravování, klimatizované prostředí, dlouhé cestování a nezvyklou tělesnou aktivitu. Zvyšuje se počet sportovních úrazů, zažívacích potíží a problémů spojených se slunečním zářením a teplem obecně, stoupá riziko banálních i těžkých infekcí.

Obsah Energy lékárničky je navržen s ohledem na nejběžnější úrazy a zdravotní obtíže, potřebu vnějšího i vnitřního použití a se zřetelem na vhodnou kombinovatelnost přípravků.

Drags Imun

Nejpoužívanější přípravek nepostradatelný na cestách. Představuje univerzální přírodní prostředek – působí jako antibiotikum, antivirotikum a antimykotikum.

Infekce – využití u všech respiračních, chřipkových a horečnatých onemocnění (včetně hepatitid, malárie apod.). Ředěný jej lze použít jako kloktadlo. Díky jeho účinkům na patogenní mikroorganismy je ideální podávat Drags Imun při průjmu jakéhokoliv infekčního původu (viry, salmonela, kampylobakter apod.). Zamezí také rozvoji vaginálních obtíží.

Poranění:

» odřeniny, rány – Drags Imun je velmi vhodný k dezinfekci povrchových i hlubších ran – vytváří ochranný film, urychluje hojení a zastavuje krvácení. Lze jej použít přímo do rány, nepálí.
» bodnutí hmyzem – při bodnutí včelou, vosou nebo jiným hmyzem či při popálení medúzou dezinfikuje Drags Imun ránu, eliminuje účinek jedu a přináší úlevu od bolesti a svědění. Při kousnutí klíštětem brání  průniku mikrobů (encefalitida, borelióza) do organismu, je důležité podat jej zároveň i vnitřně.
» popálení – lze jej použít jako naředěný roztok pro aplikaci na kůži spálenou nebo podrážděnou sluncem.

Použití:

vnitřně: až 10 kapek 3x denně, do nápoje po jídle.
zevně: koncentrovaný nebo v naředěném roztoku

https://www.energycentrum.cz/drags-imun-30ml

Cytosan

Trávicí obtíže – dezinfikuje a čistí střeva, upravuje stolici, působí proti plynatosti a podporuje peristaltiku. Upravuje pH lidského organismu, je vhodný při překyselení žaludku, pálení žáhy. Podává se u žaludečních a střevních obtíží, při náročnější stravě, zácpě i průjmech.

Detoxikace – chrání proti jedům, těžkým kovům a volným radikálům, má maximální účinek v tlustém střevě, čistí krev.

Kůže – ošetříme s ním odřeniny, různé druhy poranění či popálení kůže (obsah kapsle nasypat na ránu nebo jej naředit vodou na kašičku a poraněné místo potřít). Dezinfikuje a podporuje hojení.

Následky pobytu na slunci – chrání tělo proti nežádoucím účinkům volných radikálů a UV záření, preventivně se doporučuje užívat při alergii na slunce. Po nepřiměřeném vystavení slunci z něj lze vyrobit koupel s ochlazujícím účinkem. Podává se při úpalu a úžehu.

Použití:

vnitřně: 1–3 kapsle denně po jídle zapijeme dostatečným množstvím vody.
zevně: samotný obsah kapsle nebo naředěný vodou na kašičku.

https://www.energycentrum.cz/cytosan

Regalen

Trávicí obtíže – bylinný koncentrát Regalen upravuje zažívací proces, trávení a zaručuje správné vstřebávání živin. Uplatní se při všech potížích se žaludkem, střevy, játry a žlučníkem. Je účinný při dietních chybách, nechutenství, žaludeční nevolnosti, pocitech plnosti, nadýmání, průjmech a alergických reakcích.

Detoxikace, únava – celkově podporuje imunitu a odstraňuje z těla odpadní látky, parazity, plísně a toxiny, které mohou být příčinou dlouhodobého pocitu vyčerpanosti. Osvědčil se při psychickém a fyzickém vyčerpání, při nespavosti a bolestech hlavy.

Použití: při akutních zažívacích problémech 1 kapku každých 15 minut, preventivně 3–5 kapek ½ hodiny před jídlem.

https://www.energycentrum.cz/regalen-koncentrat

Artrin

Pohybový aparát, bolest – ideální prostředek při bolestech nejrůznějšího typu. Dobře účinkuje na bolesti svalů, kloubů, kostí, páteře či šlach. Je vhodný i při bolestech hlavy, zubů, na unavené a namožené nohy. Lze jej použít při stavech po otřesu mozku, úpalu a úžehu.

Poranění – omezuje krvácení a tlumí poúrazový šok.

Zánět – účinně pomáhá při ošetření všech zánětlivých stavů (žlučníku, slinivky, svalů, šlach, žil, plic, ledvin, středního ucha, střev, dutin a zubů, gynekologického původu). Při horečce se jím potírají chodidla. Velmi uleví při akutních hemoroidech.

Psychika – Artrin odstraňuje psychické napětí, působí při celkové únavě a vyčerpání.

Použití: několikrát denně potírat postižené místo nebo oblast nad zánětem orgánu.

https://www.energycentrum.cz/krem-artrin-50ml

Ruticelit

Cévy – potírání a masáž nohou ve směru odtoku krve a lymfy ochrání cévy při dlouhém cestování, zamezí nepříjemným bolestem. Krém působí preventivně proti stagnaci krve v cévách a riziku vzniku trombózy. Velmi uleví při cestování těhotným maminkám. Zabraňuje vzniku krevních sraženin a urychluje vstřebávání krevních podlitin. Je účinný u křečových žil, chronických hemoroidů a povrchových popraskaných žilek.

Kůže – zmírňuje následky přehnaného opalování až spálení, rychle regeneruje pokožku. Používá se u popálenin, odřenin, proleženin, opruzenin apod.

Použití: několikrát denně potíráme postižené místo.

https://www.energycentrum.cz/krem-ruticelit-50ml

Audiron

Problémy s ušima – Audiron je určený pouze pro zevní užití. Používá se při zánětech středního ucha a zvukovodu, bolestech, svědění a výtocích z uší, které jsou časté při koupání a potápění. Pomůže při hučení a zaléhání v uších během cestování letadlem.

Nachlazení, rýma – nos i uši je možné vytírat tamponkem navlhčeným Audironem. Zevně potíráme krk, šíji, oblast podčelistních a krčních uzlin a za ušima. Lze jej nakapat do vroucí vody a použít k inhalaci. Zředěný se používá jako kloktadlo proti bolestem v krku.

Kůže, sliznice, zuby – lze aplikovat na hnisavé vřídky a vředy, afty, opary. Působí hojivě při zánětech zubů, kousnutí hmyzem, popálení. Jeho účinky využijeme i při plísňových onemocněních, včetně gynekologického kvasinkového zánětu.

Bolest hlavy – můžeme s ním potírat čelní dutiny a krční páteř.

Použití: uši: několik kapek Audironu aplikovat přímo do ucha nebo nakapeme na vatovou tyčinku a zvukovod jí vytřeme. ostatní: několikrát denně potřít nebo opláchnout postižené místo, aplikace na tampon na noc do pochvy.

https://www.energycentrum.cz/audiron-30ml

Spiron

Prevence nákazy – sprej aplikujeme na oděv při pobytu v místech s vyšším rizikem nákazy, ve veřejné dopravě či obchodech. Spiron ničí choroboplodné zárodky, čistí vzduch. Při nedostatku vody pomůže s očistou špinavých a upocených rukou. Zbaví je bakterií, příjemně deodoruje. Pomáhá při dráždivém kašli.

Poranění, hmyz, paraziti – vhodný k dezinfekci. V nouzi jej lze použít u povrchových ran a hnisavých abscesů, působí proti zánětu a podporuje hojení. Komáry, klíšťata, pavouky a vši vůně Spironu odpuzuje. Zakousnuté klíště postříkané Spironem se snadněji pustí.

Psychika – zklidňující účinky, zmírní „cestovní horečku“. Posiluje nervovou soustavu, zvyšuje bdělost, napomáhá soustředění. Ideální parfém do auta, autobusu a letadla jako prostředek k rychlému odstranění únavy. Uleví od bolesti hlavy, při migréně. Působí antidepresivně, zlepšuje náladu a navozuje klidný spánek. Vhodný pro děti od nejútlejšího věku.

Použití: jeden krátký střik do ovzduší, na oděv nebo poraněné místo.

https://www.energycentrum.cz/spiron

Publikováno: 13. 07. 2019

Související produkty

Další články k tématu Artrin - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 54
Datum zveřejnění Titulek
10. 11. 2019 Nesmíš se zastavit!
13. 10. 2019 Balneoterapie: Léčivá síla koupele
30. 07. 2019 Fantastická pětka
20. 02. 2019 Jak prožít těhotenství šťastně a bez stresů?
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
07. 10. 2015 Léčivý zábal v tubě
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s Artrinem
17. 07. 2015 Vaše zkušenosti - zachráněný prst
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 První pomoc doma i na cestách
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
01. 11. 2011 Kazuistika: záněty krčních mandlí v gynekologické ordinaci
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací