info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Koupel s Balneolem – balzám pro tělo i duši

Kdo z nás by neznal únavu po celodenním shonu a úmorné práci? Občas bývá tak velká, že se nedá zahnat ani spánkem. Kdo také čas od času nezatouží po nějakých lázních s regeneračním potenciálem léčivé vody? Právě proto se už dlouhá desetiletí vyrábějí různé koncentráty solí z léčivých pramenů, aby alespoň trochu přiblížily svůj účinek lidem, kteří nemají možnost využít jejich regenerační sílu přímo u zdroje.

Účinky rašelinových a bahenních koupelí jsou známy už velmi dlouho. Velkou úlevu v nich našly tisíce nemocných lidí, hlavně s chorobami pohybového aparátu. Snaha uzavřít obrovský léčebný potenciál rašeliny, respektive její účinné substance – humátů – vedlo Vladimíra Ďurinu, “otce” přípravků Energy, k výrobě superkoncentrátů Cytosan (k vnitřnímu užívání) a Balneol (k vnějšímu použití jako koupele).

Voda je se svými zajímavými vlastnostmi schopná přijmout nejrůznější informace, a to prostřednictvím nejen chemických změn, ale díky tzv. clusterové struktuře i změny energetické. Clusterovou strukturu vytvářejí ve vodě její vlastní molekuly, které fungují jako “dipól” a vzájemným přitahováním a uvolňováním elektronů umožňují vznik fotonu – elektromagnetického záření. Samozřejmě nejde o záření takové síly, kterou známe např. z mobilních telefonů, televize nebo mikrovlnné trouby, ale takové, jež vzniká i v našem těle a vytváří tzv. biopole. Je to možné právě proto, že cca 70 % našeho těla tvoří voda a zmíněnou clusterovou strukturu v nás dotvářejí sloučeniny bílkovinné povahy. Ty pak poskytují specifické vlnění, jímž jsou vibrace podle struktury jednotlivých tkání a orgánů. Dá se říci, že je to část naší celkové energie. Únava a ztráta energie se samozřejmě dají nahradit stravou nebo pohybem, ale také obnovit prostředky, které zvyšují aktivitu vody. A to bezpochyby dokáží huminové látky.

Svou obrovskou molekulou s četnými OH skupinami vyvolávají aktivaci molekul vody koupele (pokud je použijeme vnitřně, také bílkovin), takže se voda obohatí o energii, kterou tak nutně potřebujeme. Aktivací se zvýší také reabsorbční efekt ostatních regenerujících látek v koncentrátu obsažených – a snáze pronikají pokožkou. Zvýšením energetických pochodů v našem těle se lehce vyloučí přes kůži také odpadní látky metabolismu. To nám přináší více účinků současně – získáme energii a zbavíme se zbytečných zatěžujících odpadů. Zvýší se prokrvení tkáně a orgánů, jejich zásobování kyslíkem, snáze proběhnou antioxidační procesy, které jsou základem pro zdraví buněk.

Výhodou Balneolu je možnost kombinování s krémy Energy. Aktivovaná voda zintenzivní průnik účinných bylinných substancí pokožkou, stejně jako jejich efekt. Výsledkem toho může být vysoce specifická regenerační koupel, vhodná při nejrůznějších poruchách zdravotního stavu. Vyzkoušela jsem prakticky všechny možné kombinace a získala samé pozitivní zkušenosti.

Z pohledu regenerace energie je rozhodně nejideálnější přidat do koupele s Balneolem Ruticelit. Pomůže při poruchách prokrvování končetin a zvyšuje imunitu. Droserin dokáže zdolat chřipkové onemocnění za rekordně krátký čas – po dvou koupelích ve dvou dnech se viry rozhodnou opustit posílený organismus. Tolik skloňovaná plísňová onemocnění kůže přímo volají po kombinaci Balneol a Cytovital, bolavé klouby zase po Artrinu. Ekzémy vyvolané alergií výborně reagují na Protektin – což je už všeobecně známo. Praktická orientace při používání krémů s Balneolem je velmi jednoduchá – stačí si přečíst informační leták nebo se řídit intuicí, a zjistíme, který krém je v dané chvíli pro náš organismus nejvhodnější. Na jednu vanu plnou vody stačí množství krému zhruba o velikosti hrášku, vždyť i infokosmetika je superkoncentrovaná.

Lahodný pocit z uvolnění, z obnovy energie, posílení imunity, tedy všeho, co potřebujeme nejvíc na podzim a v zimě, dosáhneme koncentrovanou sílou přírody z produktů Energy.

MUDr. Gizela Bartová
Publikováno: 22. 09. 2005

Související produkty

Další články k tématu Artrin - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 54
Datum zveřejnění Titulek
10. 11. 2019 Nesmíš se zastavit!
13. 10. 2019 Balneoterapie: Léčivá síla koupele
30. 07. 2019 Fantastická pětka
13. 07. 2019 První pomoc s Energy
20. 02. 2019 Jak prožít těhotenství šťastně a bez stresů?
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
07. 10. 2015 Léčivý zábal v tubě
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s Artrinem
17. 07. 2015 Vaše zkušenosti - zachráněný prst
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 První pomoc doma i na cestách
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
01. 11. 2011 Kazuistika: záněty krčních mandlí v gynekologické ordinaci
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací