info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Prvek Dřeva

Pentagram je cesta k celistvosti

Element Dřeva je symbolem růstu, vývoje a rozmachu. Játra jako jinový orgán tohoto prvku mají celou řadu úkolů. Asi nejdůležitějším je takzvané zprůchodňování.

FUNKCE JATER A ŽLUČNÍKU PODLE TČM

Číňané věří, že aby v těle mohlo cokoli proudit, musí to mít volnou cestu. A tuto cestu uvolňuje právě Dřevo. Je to stejné jako v přírodě, kde je to právě síla stromů, zejména jejich kořenů, které trhají zdi, svahy, a dokonce i kameny, a vytvářejí tak prostor pro další život. Pokud je tato funkce v pořádku, je člověku lehko na duši. Věci, které přicházejí, bere s lehkostí a důvěrou, těší se ze života. Na fyzické úrovni vše proudí, tělo dobře přijímá potravu, tráví ji a vylučuje zbytky. Také se lehce zbavuje škodlivých látek. Pokud je zprůchodňovací funkce narušena, dochází ke vzniku energetických stagnací, které za čas vedou ke vzniku různých „boulí“, například cyst až nádorů. V této souvislosti se ukazuje důležitost zprůchodňování pro každodenní život. Síla jater tedy odstraňuje v těle překážky, které by bránily v toku čehokoli. Energie, krve... V játrech se také uskladňuje přebytečná krev. Tedy ta, kterou organismus aktuálně nevyužívá. Orgány, jež ji pak potřebují, si ji z jater vyzvednou pro svoje účely. Část této krve je určena pro menstruaci. Pokud je v organismu krve tak tak, začíná tělo šetřit a ženě vynechá menses. Díky tomu se tělo nevyčerpává, a jakmile se krev doplní, dojde k obnově cyklu. Z hlediska energetické medicíny je nejvážnější poruchou jater jejich blokáda; nejčastěji je způsobována emocí hněvu. Naproti tomu žlučník pomáhá svými sekrety při trávení, zejména tuků. Jeho poruchy vyvolávají trávicí nepohodu až dobře známé, velmi nepříjemné koliky. Pokud je žlučník operativně odstraněn, zůstává v těle dráha žlučníku, takže jeho energetické funkce jsou – třebaže v menší míře – zachovány.

KLASICKÁ MEDICÍNA TO VIDÍ JINAK

Jsou ale i jiné pohledy na funkci jater. Západní medicína je považuje za důležitá pro veškeré metabolické pochody, zejména pro přípravu složitých sloučenin k použití v lidském těle. Játra jsou pro ni také orgánem zpracovávajícím všechno, s čím se organismus setkává. Tuky, bílkoviny, cukry i veškeré další chemické sloučeniny. Játra tedy představují pomyslnou chemickou továrnu lidského těla, kde se musí vše roztřídit. Podle této teorie se dá předpokládat občasná chyba v jaterních zpracovatelských službách v organismu, a tím vzniká řada poruch, včetně alergií.

DRŽME SE VYZKOUŠENÉHO

Z uvedeného je vidět, že játra jsou zranitelná chemickými látkami a vším, co je zatíží. Proto se potřebujeme postarat o čistotu potravin zejména z chemického a genetického hlediska. I naši předkové, kteří žili daleko více v souladu s rytmy a energií přírody, pečovali pravidelně o očistu těla i mysli. Drželi půsty, pořádali sváteční reje, přijímali sílu z přírody a děkovali jí za to. Na jaře vždy spořádali hromadu zelených výhonků, které právě vykoukly ze země – kopřiv, pažitky, pampelišky, petržele, ale třeba i bršlice kozí nohy, tzv. husí packy – obtížného to plevele. Všechny tyto byliny jsou detoxikační, a hlavně nabité jarní silou.

CO PATŘÍ KE DŘEVU?

V nabídce produktů Energy jsou jarní, velmi silné potraviny – říká se jim „zelené potraviny“ nebo „superpotraviny“. Jedná se zejména o Barley juice, který byl krátce poté, co dorostl do 15 cm, sklizen, vymačkána z něj šťáva a ta následně usušena. Zůstala v ní uchována veškerá jeho jarní síla, kterou předává nám. Protože jsou játra orgánem s důležitými trávicími funkcemi, je dobré je podpořit dalšími zelenými potravinami, které jsou jednoduché ke strávení a přitom oplývají vynikajícími výživovými hodnotami. Mezi ně patří Spirulina BarleyChlorella. Chlorella má navíc schopnost pročistit střevo, a tím ještě více posílit vstřebávání živin. Do skupiny Dřeva, tedy skupiny produktů, které podporují růst a rozvoj, se dá zařadit i Vitaflorin. Přestože různé chemicky vyráběné vitaminy fungují, existuje ještě lepší řešení. V přírodě se totiž vitaminy nevyskytují nikdy osamoceně, ale vždy s dalšími látkami, které podporují jejich účinek. Díky tomu, že Vitaflorin je extraktem z rostlin, které obsahují vitaminů velké množství právě v této komplexní formě, vstřebávají se daleko lépe a mnohem rychleji začínají účinkovat. Tato forma vitaminů je tělu přirozená a rádo ji přijímá. Ke Dřevu lze přidat také Vitamarin, který obsahuje tzv. „hodné tuky“. Nenechme se mýlit rádoby zdravými výživovými doporučeními, která tuky zakazují. Tělo je potřebuje! Ovšem není tuk jako tuk. Prospívají nám ty, které jsou z rostlin anebo z ryb, zejména mořských. A právě ty jsou ve Vitamarinu. Jeho účinky jsou rozsáhlé a různorodé. Od paliva pro dlouhodobý výkon přes rozpouštědlo pro celou řadu důležitých látek až po stabilizaci funkce mozkových buněk. Peralgin naproti tomu dokáže pracovat se škodlivinou Větru, která patří také k elementu Dřevo. Veškerá slzení z očí, výtoky řídkého hlenu z nosu jsou právě projevem této škodliviny. Proto se Peralgin užívá při sezonních alergiích, výrazně mírní jejich příznaky. Základním produktem Dřeva je však Regalen. Jeho působení je nesmírně široké, týká se všech funkcí jater uvedených v tomto článku. Detoxikuje, zprůchodňuje, rozpouští již vzniklé překážky v toku energie, je možno jej použít při menstruačních poruchách z blokády toku krve – při tmavé krvi s kousky a menstruačních bolestech. Podporuje psychiku, tiší zejména hněv a nepohodu. Závěrem jen jedno upozornění. Žijeme v době jedové, a tak si naše játra zaslouží pozornost. Nic však není radno přehánět. Současná představa, že se tělo musí neustále pročišťovat, je stejně škodlivá jako situace, kdy se mu nevěnujeme vůbec. Proto všeho s mírou! Přeji vám krásné a voňavé jaro,

 

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Publikováno: 09. 03. 2019

Související produkty

Další články k tématu Barley Juice Tabs - zkušenosti a použití

Zobrazeny 4 položky
Datum zveřejnění Titulek
04. 02. 2017 Spirulina Barley: dvě mimořádně účinné látky
31. 01. 2017 Není Barley jako Barley
05. 04. 2016 Barley Juice Tabs
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací