info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Spirulina Barley: dvě mimořádně účinné látky

... a dva čarokrásné světy zároveň

Těžko naleznete dvě vzájemně vzdálenější místa. Pokud byste se vydali z ekvádorského Quita, vysokohorské oblasti Jižní Ameriky, do Lhasy, nejbližšího správního střediska Tibetu, museli byste podstoupit cestu dlouhou 16 500 km vzdušnou čarou. To obnáší přes 36 hodin letadlem, nebo 8 dnů lodí a 48 hodin v autě. Komu cesta připadá příliš krkolomná, Spirulina Barley tabs mu dá nejen nahlédnout, ale částečně i procítit esenci těchto úžasných míst.


Dáma z hor


Andy tvoří nejvyšší pohoří Jižní Ameriky, táhnoucí se po celé délce od severu k jihu. Vzniklo před více než 100 miliony let výraznou tektonickou a sopečnou činností, která zde vytvořila velmi zajímavý koktejl životních podmínek pro pěstování spiruliny. Extrémní nadmořská výška, rozsáhlá sopečná jezera hojně plněná ledovcovou vodou a téměř nedostupná a zachovalá příroda. Spojení intenzivního slunečního svitu a výrazné změny teplot fungují navíc jako katalyzátor biologických pochodů, které jsou v nižších nadmořských výškách nemožné. Andská spirulina zároveň patří mezi nejobtížněji pěstované rostliny vůbec. Je chráněná rozsáhlými skleníky, které zabraňují extrémním teplotám, panujícím zde především v noci. I z tohoto důvodu je roční produkce velmi omezená a místní spirulina patří mezi ty nejexkluzivnější.


Zdroj komplexní bílkoviny


Spirulina je úžasným zdrojem rostlinné bílkoviny, jejíž podíl tvoří až 50 % její celkové hmotnosti. Obsahuje navíc všech 9 základních aminokyselin, díky čemuž představuje dokonalou komplexní bílkovinu. Její význam pro naše tělo je obrovský. Je základním stavebním kamenem organismu, bez ní by nebyla možná stavba a obnova tkání ani tvorba bílkovin s určitými funkcemi. Zajišťuje pohyb a podílí se dokonce i na obranyschopnosti. Její dostatek je důležitý také při různých dalších procesech, jako například hojení ran.


Rubernův zákon limitní aminokyseliny říká, že jejich využití z přijatých bílkovin závisí na obsahu nejméně zastoupené esenciální aminokyseliny. Aminokyseliny se navíc v organismu neskladují. Z těchto důvodů je jejich komplexní příjem velmi důležitý.


Ve spirulině také najdeme vitaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D, E a K. Dodává minerály, stopové prvky a široké spektrum enzymů.


Významné množství chlorofylu nechává svůj otisk v jejích zelených odstínech, červené akcenty reprezentují betakarotenoidy a vysoké, až 10% zastoupení fytkokyaninu dává spirulině její výsledné, typicky modré zbarvení.


SVIŽNÝ MLADÍK


Na druhé straně naší planety leží Tibetská náhorní plošina. Pod dramatickými štíty himálajských velikánů, na hranicích Nepálu a Bhútánu, se rozprostírá téměř nekonečná krajina, která je domovem mladého ječmene obsaženého v produktu Barley Juice tabs. Obrovská rozloha, která čítá na 200 000 km2, dává velké množství půdy, často ještě tradičně obdělávané. Typickým zdejším rysem je organicky ekologické hospodářství, neboť díky drsnému prostředí tady převažují druhy, které jsou přirozeně odolné. Chemie není nezbytně nutná. Rostlinky ječmene rostou a sbírají sílu svého okolí, aby, když dosáhnou výšky 17–20 cm v závislosti na charakteru sezony, byly sklizeny a nastoupily cestu technologického zpracování. První na řadu přichází extrakce, získaná šťáva se šetrně a pomalu suší na finální, jemný zelený prášek. Tímto nejnáročnějším postupem je zajištěna vysoká koncentrace účinných látek, které jsou zachovány v celém svém širokém spektru.


Čím Barley vyniká?


V ječmeni najdeme například 4x více vápníku, než je v mléce, a tolik bílkovin jako v kvalitním steaku. Rostlina obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálů, 13 různých vitaminů a širokou paletu nezbytných enzymů, včetně známé superoxiddismutázy (SOD). Ta má zvláštní význam jako antioxidant, který může pomoci k ochraně proti poškození DNA (počátek bujení). Má výraznou schopnost neutralizovat superoxidový radikál, který je jedním z nejvíce škodlivých volných radikálů, a přeměňovat ho na méně toxický peroxid vodíku. Jeho množství, stejně jako mnoho dalších ochranných látek, které se přirozeně vyskytují v těle, se s postupujícím věkem a v závislosti na genetických dispozicích bohužel snižuje. SOD je také důležitá v mnoha dalších aspektech zdraví a dlouhověkosti.


Není v současné době mnoho světů, které jsou tak vzdálené a jejichž spojením vznikne celek tak harmonický, jako v případě andské spiruliny a tibetského mladého ječmene. Spirulina Barley tabs nabízí tolik synergického efektu jako málokterá zelená potravina. Díky mladému ječmeni je nástup účinku rychlý a díky spirulině přetrvává velmi dlouhou dobu.

Publikováno: 04. 02. 2017

Související produkty

Další články k tématu Barley Juice Tabs - zkušenosti a použití

Zobrazeny 4 položky
Datum zveřejnění Titulek
09. 03. 2019 Prvek Dřeva
31. 01. 2017 Není Barley jako Barley
05. 04. 2016 Barley Juice Tabs
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací